Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szpachlówki modelarskie

Różne wgniecenia, dziurki, ubytki jak to naprawić?

Naszymi sprawdzonymi metodami są dwa bardzo proste sposoby z czego jeden nadaje się do laminatowych części modelu a drugi do drewna.

  •  W elementach laminatowych różnie braki najłatwiej jest uzupełnić najzwyklejszą szpachlówką samochodową nakładając cienką warstwę, można też robić to "na raty" tzn. nie używać zbyt dużej ilości szpachlówki naraz tylko kilkukrotnie nałożyć, przeszlifować i znowu nałozyć, przeszlifować... powtarzając tyle razy ile trzeba by efekt był zadowalający, najlepiej szlifuje się ją namoczonym wodą papierem ściernym. Trzeba pamiętać, że nie jest to praca z natychmiastowym efektem aby mieć naprawdę idealną powierzchnie czynności te trzeba powtarzać nawet kilkanaście razy!

Szpachlowki 001

  • Elementy balsowe które uległy wgnieceniu nie można poprawiać szpachlówką samochodową gdyż jest ona zbyt twarda i możemy sobie przez to wszystko popsuć, w tym celu robimy szpachlówkę z nitrocellonu (ten sam który używamy do papieru japońskiego) i zwykłego talku (taki dla niemowląt) mieszamy to razem i wychodzi nam szara substancja, która bardzo dobrze nadaje się do kitowania balsy gdyż jest miękka i łatwa w obróbce. I podobnie jak ze szpachlówką samochodową czynność należy powtórzyć kilkukrotnie. Uwaga! Przy wysychaniu szpachlówka ta zmniejsza swoją objętość także nawet nałożenie grubej warstwy nic nieda będzie tylko dłużej schnąć...

Komentarze   

 
sex randki
#1 sex randki 2018-10-18 07:58
If you are going for finest contents like I do, only pay a visit this website all the time as it provides feature contents,
thanks
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież